Fıstık Ezmesi

Alune Max Fıstık Ezmesi Vegan Mı?

Alune-max-Fıstık Ezmesi Besin Değerleri

Alune Max Fıstık Ezmesi Vegan Mı?

Şeker ilavesiz, katkı maddesiz  Alune Max Fıstık Ezmesi vegan mı içeriğinde neler var?

 Fıstık ezmesi lezzeti ve faydaları ile dikkat çeken bir ürün olsa da vegan beslenenlerin en çok merak ettiği konulardan birisi de vegan beslenmeye uygun olup olmadığıdır. Piyasada oldukça fazla çeşitte fıstık ezmesi markası bulunmaktadır. Alune Fsıtık ezmesi ürünleri içeriği hakkında sizlere vereceğimiz bilgiler ile ürünün vegan olup olmadığına karar verebilirsiniz. 

Öncelikle kısaca vegan beslenme hakkında bilgi verelim. Vegan beslenme de hayvansal gıdaların hiçbiri tüketilmemektedir. Vejetaryenler sadece et ürünlerini tüketmemekte iken vegan beslenenler sadece et değil süt, süt ürünleri, yumurta gibi hayvansal ürünlerinin hiçbirini tüketmemektedir. 

Özellikle veganlar ve sağlıklı beslenme alışkanlığına sahip insanlar için geliştirdiğimiz Alune Max ürünümüzü vegan özelliği taşıması bakımından rahatlıkla tüketebilirsiniz. Şeker ilavesiz olması sporcular, şekere karşı hassas olanlar ve diyet yapanlar içinde Alune Max eşsiz ve sağlıklı bir besin kaynağı.   Alune Max Fıstık Ezmesi üretiminde sadece yer fıstıkları kullanılmaktadır. Ürünün üretim aşamasında içeriğinde kullanılan bilgileri etiket üzerinden takip edebilirsiniz. 

Alune Max Fıstık Ezmesi üretim aşamasında sadece Osmaniye’de toplanan sağlıklı ve yerli üretim fıstıklar kullanılmaktadır. Burada fıstık yeterince kavrulup makinelerde çekilmektedir ve içerisindeki yağ ortaya çıkartılıp ezme haline getirilmektedir. Fıstık ezmesi üretimi aşamasında herhangi bir yağ çeşidi kullanılmamaktadır. Fıstığın kendi yağının çıkması sağlanmaktadır. 

Aynı şekilde fıstık ezmesi üretiminde şeker ilavesi olmamaktadır. Ama şekerli sevenler için ayrıca şeker ilaveli ürünlerde üretilmektedir. Fıstık ezmesi üretiminde bal kullanılmamaktadır. Vegan beslenenler bal kullanmadığı için bu yönüyle de Alune Max Fsıtık Ezmesi güvenle tüketilebilecek bir üründür. 

Bazı fıstık ezmeleri içerisine Omega 3 bakımından zengin olmaları için balık yağı eklenebilir. Alune Max üretim aşamasında herhangi bir yağ çeşidi kullanılmamaktadır, sadece fıstığın doğal yağı ile işenir. Alune Max Fıstık Ezmesi Şeker İlavesiz koruyucu ve katkı maddesi olmadan üretilir.

Alune Max özellikleri bakımından Amazon Türkiye Fıstık ezmesi kategorisinde ilk sıralarda dır.

Fıstık Ezmesinin Vegan Olup Olmadığı Nasıl Anlaşılır?

Vegan beslenmeye dikkat ediyorsanız mutlaka aldığınız ürünlerin içerik etiketlerini kontrol etmelisiniz. Etiketler üzerinde üretim aşamasında kullanılan her ürünün kullanım miktarları da belirtilmektedir. 

Birçok marka fıstık ezmesi ürettiği gibi hayvansal içerikli ürünlerde üretmektedir. Bu ürünlerin üretildiği fabrikalarda fıstık ezmeleri üretiliyorsa ve aynı makinalar üretim için kullanılıyorsa üretilen fıstık ezmelerinin vegan özellikleri de kaybolabilir. Bu nedenle seçtiğiniz fıstık ezmesi markasının neler ürettiğine ve fıstık ezmesini nerede ürettiğine emin olmalısınız. 

Web Sayfamızdan Alune Max’ı 2′ li  kampanyalı fiyatı ile satın alabilirsiniz

Daha fazla bilgi için WhatsApp üzeri den bize ulaşabilirsiniz